Spotkania czwARTkowe z Panda Team

Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić kolejną, niezwykłą organizację, która realizuje swój projekt w ramach Wolontariatu do Poznania. Jeżeli jeszcze nie znacie Fundacji Panda Team im. Michałka Tarachowicza, to koniecznie przeczytajcie dalej. Ma niezwykłą misję i dzięki niej stworzyła bezpieczną przestrzeń dla osób w potrzebie. Zapraszamy do przeczytania artykułu Natalii Stoiwąs.

Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza powstała dzięki rodzicom małego, wielkiego Patrona organizacji. Historia choroby chłopca o wielkim serduszku pokazuje, że wsparcie rodzin,
w których pojawiła się choroba nowotworowa jest bardzo potrzebne. To właśnie dzięki sieci wsparcia można poradzić sobie z wieloma trudnościami.

W ramach projektu Wolontariat do Poznania Fundacja zorganizowała inicjatywę spotkań czwARTkowych. – Idea tych spotkań powstała dużo wcześniej, jeszcze zanim przystąpiliśmy do projektu Wolontariat do Poznania. Wtedy miała jeszcze formę niepoukładaną, zazwyczaj spontaniczną. Dzięki wsparciu finansowemu mogliśmy nadać tym spotkaniom strukturę, stworzyć plan działań, wspólnie z naszymi wolontariuszami – mówi Filip Tarachowicz, Prezes Zarządu Fundacji.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, jak sama nazwa wskazuje – w czwartek. Podczas nich uczestnicy tworzą rękodzieło. Zdolności manualne są mile widziane, ale nie obowiązkowe, ponieważ to nie zajęcia są najważniejsze, a otwartość na innych. Osamotnieni znajdą tu towarzystwo i spokojną atmosferę, w której będą mogli porozmawiać.

Grupa uśmiechniętych osób pozuje do zdjęcia, trzymając w rękach własnoręcznie wykonane kolaże ze zdjęciami.
Grupa uśmiechniętych osób znajduje się na łące. Pozują do zdjęcia, trzymając w rękach słoneczniki.

źródło: Facebook Fundacja Panda Team

Do tej pory odbyły się cztery spotkania, przed Fundacją zostało ostatnie zadanie – integracja wolontariuszy. Warto wspomnieć, że z każdym wydarzeniem pojawiały się na zajęciach nowe osoby – Cel tych spotkań został osiągnięty. Stworzyliśmy miejsce spotkań dla każdego. Dzięki temu sporo osób podzieliło się z nami swoimi historiami. Wielu uczestników zmaga się z chorobami, depresją czy samotnością. Nasz Hope Spot to miejsce, w którym mogli spotkać się z innymi ludźmi i porozmawiać o tym, co czują – podsumowuje Prezes Fundacji.

Aktywizacja osób samotnych i zmagających się z trudnościami w życiu jest niezwykle ważna. Dziękujemy Fundacji i jej zespołowi za duże zaangażowanie w projekt oraz ich niezwykłą inicjatywę. Powstał również plan na kolejne miesiące działań. Spotkania czwARTkowe będą realizowane także po zakończeniu projektu, dlatego jeżeli znacie osoby lub firmy, które chciałyby zaangażować się w finansowanie takich spotkań będziemy wdzięczni za kontakt!

Projekt WOLONTARIAT DO POZNANIA jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

#poznańwspiera #pomocnipoznań #pozarządowypoznań

Scroll to Top