Fundacja “Nie wykluczaj mnie”

Misją fundacji jest niesienie pomoc osobom i ich rodzinom w potrzebie. Osoby te borykają się problemami różnorakiego wykluczenia, uzależnieniem, kłopotami wychowawczymi,   zdrowotnymi oraz innymi bardziej osobistymi problemami, które uniemożliwiają im korzystanie z pełni życia. Do działań fundacji należą m. in. organizowane akcje integracyjne, mające na celu niekiedy poprawić warunki życia danej osoby lub grupy jednocześnie przy tym wzmacniając więzi pomiędzy podopiecznymi oraz tworząc nowe relacje. Często projekty te mają charakter międzypokoleniowy, zdaniem fundacji takie zabiegi są potrzebne zarówno dla osób nastoletnich jak i seniorów, stąd też pomysł by łączyć pomaganie z integracją. Poza tym fundacja organizuje również wyjazdy wakacyjne dla młodzieży, półkolonie, wystawy prac oraz inne formy rozwijania zainteresowań i realizowania pasji młodych ludzi.

Ostatnimi dokonaniami fundacji były projekty “Otwórz się na innych” uzupełniający braki w sprzęcie sportowym oraz wyposażeniu kuchennym Ośrodka Kuratorskiego nr 3 w Poznaniu. “Dziedziniec Stare Miasto” polegający na rewitalizacji dziedzińca przed wyżej wymienionym ośrodkiem. W 2020 roku odbył się projekt “Nowe Miasto – nowe miejsce”, którego celem było odświeżenie i częściowe zrewitalizowanie okolicznego terenu na jednym z poznańskich osiedli, uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie stolarki oraz ogrodnictwa, w projekt zostali również zaangażowani beneficjenci, którzy również wzięli udział w szkoleniach.

zdjęcia: https://www.facebook.com/fundacjaniewykluczajmnie/photos

W 2022 roku z kolei zrealizowano akcję nazwaną “Senior w ogrodzie”, w  wyniku której młodzież wraz z pensjonariuszami placówki DPS przywrócili dawną świetność tamtejszego ogrodu. Dzięki takiemu działaniu nastolatkowie mogli zintegrować się z seniorami i wzajemnie, pomogło to przełamać zarówno jednej jak i drugiej grupie bariery komunikacyjne jednocześnie zmniejszając ryzyko ich wykluczenia w społeczeństwie. W wyniku projektu uporządkowano tereny ogrodowe, obsadzono kwiatami oraz ozdobiono pergolami i donicami, przestrzeń ta służy głownie w celu rekreacji dla pensjonariuszy DPS, natomiast sam proces jej powstawania wzmocnił oddziaływanie wychowawcze i resocjalizacyjne fundacji. Warto dodać że wszystkie prace wykonywane przez niepełnoletnich wolontariuszy były bezpieczne i odpowiednio dostosowane do ich kompetencji, natomiast wszystkie zadania wymagające kwalifikacji zostały zrealizowane przez osoby dorosłe.

Projekt regrantingowy WOLONTARIAT DO POZNANIA realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Projekt WOLONTARIAT DO POZNANIA jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

#poznańwspiera #pomocnipoznań #pozarządowypoznań #wolontariatdopoznania #creo

logo pomocni Poznań - wolontariat poznański
logo CREO: kolorowe postacie trzymające się za ręce
logo urzędu miasta Poznania

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewijanie do góry