FUNDACJA MŁYN WSPARCIA

Fundacja Młyn Wsparcia obrała za kierunek działań pomoc osobom starszym w dbaniu o zdrowie fizyczne jak i psychiczne, oraz uwydatnienie jakość swojego życia codziennego. Organizacja koordynuje również działalność Klubu Seniora „Niezły Młyn”, którego członkowie biorą udział w rozmaitych nieodpłatnych zajęciach z dziedziny m.in. edukacji, gastronomii, profilaktyki zdrowotnej, kultury oraz rekreacji. 

zdjęcia: https://www.facebook.com/mlynwsparcia/posts/pfbid0VJH563EkCR1xPRMWw3DGUQ58qt37abd3h1fRUMEW18J23SQmnqvo4wpvbtRcSDz1l

W ostatnich latach fundacja zrealizowała liczne projekty takie jak np. „Alzheimer na wakacjach” polegający na pracy głównie z cierpiącymi na zaburzenie otępienienne rodzicami uczestników, „Zdalne spotkania senioralne”, czyli cykl spotkań online o charakterze kulturowym i edukacyjnym czy chociażby „Senior w Centrum Miasta” polegający na przeprowadzaniu wyjść kulturalno-rekreacyjnych. W okresie wakacyjnym roku 2022 zostały przeprowadzone warsztaty „Letnia Aktywność Senioralna” odbywające się w plenerze, dbające o kondycję fizyczną. W tym samym roku odbył się również projekt „Senior ONline, a nie OFFline” oswajający osoby starsze z technologiami komputerowymi.

Najnowszym przedsięwzięciem organizacji była akcja zatytułowana „Wolontariat we Młynie vol. II” w ramach której seniorzy wraz z wolontariuszami wytworzyli własnoręcznie sojowe tabliczki zapachowe, których fundacja mogła użyć w celach promocyjnych na różnorakich wydarzeniach. Projekt miał również na celu nawiązanie współpracy z wolontariuszami, których fundacja nie angażowała w swoje poprzednie realizacje. Nie było to spowodowane niechęcią do pracy z nimi, wręcz przeciwnie, organizacja często zajmowała się wolontariatem i nie potrafiła postawić siebie w roli potrzebującego. Całość dotychczasowych dokonań została wykonana poprzez ciężką pracę członków fundacji, jednakże tym razem z uwagi na przytłoczenie obowiązkami zdecydowali się zasięgnąć wsparcia. W rezultacie udało się wykonać około 50 tabliczek, a wszystkich zaangażowanych wolontariuszy nagrodzono drobnymi upominkami, które nie były oczywiście jedynym co zyskali uczestnicy, podszlifowali oni swoje zdolności manualne i interpersonalne oraz mieli okazję do umocnienia istniejących lub nawiązania nowych relacji. 

zdjęcia:https://www.facebook.com/mlynwsparcia/posts/pfbid0VJH563EkCR1xPRMWw3DGUQ58qt37abd3h1fRUMEW18J23SQmnqvo4wpvbtRcSDz1l

Efekty powstałe w wyniku tego i innych projektów organizowanych bądź wspieranych przez Fundację Młyn Wsparcia można obserwować na portalach społecznościowych organizacji.

Projekt regrantingowy WOLONTARIAT DO POZNANIA realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Projekt WOLONTARIAT DO POZNANIA jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

#poznańwspiera #pomocnipoznań #pozarządowypoznań #wolontariatdopoznania #creo

logo pomocni Poznań - wolontariat poznański
logo CREO: kolorowe postacie trzymające się za ręce
logo urzędu miasta Poznania

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top